İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 22 Şubat 2018
foto
İl Müdürlüğü eğitmenlerimiz ile birlikte geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi, bu haftada da birçok kurum ve kuruluşta Afet Bilinci, Yangın, Tahliye eğitim ve tatbikatı gerçekleştirilmekte ve doğal afetlerden korunma yolları anlatılmaktadır.
[Devamı]
ÖĞRENCİLERE AFET EĞİTİMİ 20 Şubat 2018
foto
Demetevler Abdi İpekçi İlköğretim Okulu öğrencilerine doğal afetlerden korunma yolları ve tahliye konularının işlendiği “Afet Bilinci Eğitimi” verildi. Öğrencilerin soru ve cevapları ile renkli bir şekilde gerçekleştirilen eğitim ile afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler eğlenceli bir bicimde anlatıldı. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen ve iki grup halinde düzenlenen eğitimin ardından tahliye tatbikatı yapıldı. Tüm okul öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen tatbikatta öğrenciler tahliye kurallarına uyarak önceden belirlenmiş olan toplanma alanlarında toplandılar. Eğitim tatbikatın ardından sona erdi. 20.02.2018
[Devamı]
TEDAŞ A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AFET EĞİTİMİ 19 Şubat 2018
foto
Tedaş A.Ş Genel Müdürlüğü çalışanlarına kampüs alanımız içerisinde 12-16 Şubat 2018 tarihleri arasında 5 gün süreyle “Sertifikalı İlk Yardım ve Acil Durum Ekipleri Eğitimi” verildi. 12-14 Şubat tarihi arasında “Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi” verilen personel 14-16 Şubat tarihleri arasında ise Temel Afet Bilinci, KBRN, Afetlerde psikososyal destek, Yangın konularında eğitim aldı. Eğitimlerin ardından tatbikat gerçekleştirilerek eğitime katılan personele katılım belgesi ve sertifika verildi.16.02.2018
[Devamı]
AFET BİLİNCİ EĞİTMİLERİ 13 Şubat 2018
foto
Afet Bilinci Eğitimlerimiz bu ayda hız kesmeden devam etmekte. Gerçekleştirilen eğitimler ile 2018 yılı Ocak ayı içerisinde 1737 vatandaşımıza “Afet Bilinci Eğitimi” verildi. Verilen eğitimler ile afet farkındalığını oluşturulması hedeflenmektedir.
[Devamı]
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİNE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ 05 Şubat 2018
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan özel güvenlik görevlisi personeline 'Temel Afet Bilinci' eğitimi verildi. Müdürlüğümüz personeli tarafından, gerçekleştirilen eğitim ile özel güvenlik görevlilerine deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında karşılaşılabilinecek durumlarda yapılması gerekenler anlatıldı. Acil durumlarda yapabilecekleri anlatıldı. Eğitim 05.02.2018 tarihinde sona erdi.
[Devamı]
GÜVENLİK ÇALIŞANLARINA EĞİTİM 23 Ocak 2018
foto
Armada’da hizmet veren ISS güvenlik çalışanlarına Temel Afet Bilinci eğitimi verildi. Özel Güvenlik görevlilerine yönelik eğitim programı kapsamında gerçekleştirilen eğitim ile özel güvenlik görevlilerinin afetlere karşı bilinçlenmesi; afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekli davranışlar anlatıldı ve eğitim 23.01.2018 tarihinde sona erdi.
[Devamı]
POLATLI’DA GÖÇÜK 23 Ocak 2018
foto
22.01.2018 akşam saatlerinde 112 Acil Çağrı Merkezine gelen ihbarın ardından olay yerine intikal eden ekiplerimiz Polatlı Sivri mahallesinde kullanılmayan ağılda göçük meydana geldiğini belirledi. İtfaiye ve sağlık ekiplerinden gerekli bilgiler alındıktan sonra kurtarma çalışmasına başladı.
[Devamı]
ARAÇ TESLİM TÖRENİ 22 Ocak 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımızda 4x4 arazi aracı, orta büyüklükte taşıma aracı ve mobil (KBRN) dekontaminasyon aracının teslim töreni gerçekleştirildi. Ülkemizde acil durumların müdahalesinde kullanılmak üzere dağıtımı yapılacak olan araçların teslim töreninde Başbakanımız Binali Yıldırım, Başbakan yardımcımız Recep AKDAĞ ve AFAD Başkanımız Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU birer konuşma gerçekleştirdi.
[Devamı]
AFAD’dan TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ 16 Ocak 2018
foto
AFAD ve Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü işbirliğiyle medya kuruluşlarının Ankara temsilcilerine Deprem Simülasyon Merkezinde “Temel Afet Bilinci Eğitimi” AFAD Başkanımız Dr. Mehmet Güllüoğlu tarafından verildi. Eğitime Başbakan Yardımcıları Prof. Dr. Recep Akdağ ve Hakan Çavuşoğlu, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca ve çok sayıda basın mensubu katıldı. 11.01.2017
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1516171819